At jeg ikke har gjort det oftere

Det er så lett å glemme å nyte skjønnheten rundt seg, fordi, ja fordi ett eller annet. Tenk å (u)bevisst velge å bli liggende i senga og ergre seg over at man våkner tidlig, når dette venter utenfor døren, HVER dag.
OK, det er klart det er deilig å sove lenger og våkne uthvilt til en ny dag, men når du våkner tidlig og velger å sitte i sengen inne med Macen, e-posten og internett, når du like gjerne kan sitte ute og nyte morgen med en kopp te av noe slag ved din side. Det er jo helt idioti.
Så nå sitter jeg ute isteden…
Ha en god dag
🙂
6 Comments
Anne Torsvik
februar 15, 2015Hallo Lars,
Det var så fint å lese dine tanker om balanse i livet … og å se bildet av hagen der du bor. Jeg trives godt her på Doyen, går på tur hver morgen med Anna og Bamse, og på ski både her og der. Njård ordnet med operabilletter til en gjeng. Grete ordnet med teaterbilletter, så denne vinteren har rommet mange flotte opplevelser. Gleder meg til å se flere bilder fra ditt Bali når du kommer hjem.
Nyt dagene!
Beste hilsen,
Anne Torsvik
Lars
februar 15, 2015Gøy at du liker det Anne 🙂
Nyt våren som nærmer seg og hils Anna og Bamse …
Liv Berit Carlsen
februar 15, 2015God morgen, – kanskje du sitter ute nå? Utrolig vakkert i din hage! Mye erkjennelse i linjene og bildet du deler. Vis oss mer! Sammenlignet med gråvær og temp rundt 0 her på Lillestrøm har du virkelig mye å nyte de ukene du har igjen på Bali. Samtalegruppa hadde en fin kveld hjemme hos deg og Kristin serverte en nydelig asiatisk suppe (som jeg forsøkte å gjenta i går – men jeg må nok ha oppskriften til Kristin!) Om et par uker blir en studie av det jeg har jobbet med de siste ti årene presentert (det handler om diakonisykepleie, selvsagt) – og jeg gru-gleder meg. Morsomt å få dokumentert fag og verdier jeg brenner for! Alt godt til deg siste søndag før vi går inn i fasten.
Klem fra Liv Berit
Lars
februar 15, 2015Hei Liv Berit. Nå er det leggetid. Takk for hyggelig kommentar og lykke til med alt du har fore…
Klem Lasse
Trond
februar 15, 2015Er det nå vi skal ønske deg velkommen i det grønne?
Inga Flikkeid
februar 16, 2015Den ser frodig og fin ut nå hagen din! Det har væxt mye sen vi var der. Kunde tenkt mej å sitte der på bassengkanten å nyte de første solstrålene. Ha det godt og nyt ! Kram